دنیای اعداد

این اعداد هستند که حکومت می کنند. افلاطون


مقدمه
بار ها این مسئله که "نمیتوان یک کاغذ را بیش از 7 مرتبه از نصف تا زد" مطرح شده است ،این آزمایش را یکبار دیگر با هم بررسی میکنیم:

یک کاغذ (در هر ابعاد دلخواه) را انتخاب کرده ، سپس کاغذ را از وسط 

تا کنید تا به 2 قسمت مساوی تبدیل شود ، باز هم این کار را تکرار کنید تا کاغذ به 4 قسمت مساوی تقسیم شود این عمل را تا چند مرحله ادامه دهید. دقت کنید قسمت های جدید باید "دقیقا با هم برابر باشند" تا مرحله ی 6 هیچ مشکلی نیست ولی در مرحله ی 7 به دلیل ضخامت کاغذ حاصل، انجام این عمل کمی مشکل میشود و انجام مرحله ی 8 هم از دست انسان خارج است! و فقط ماشین های بزرگ قادر به تا زدن دقیق کاغذ در این مرحله هستند

ولی...

خانم "Britney Gallivan" از سال 2001 و با تلاش زیاد و استفاده از فرمول های ریاضی توانست این تعداد را افزایش دهد.وی در سال 2001 با 9 بار تا زدن یک کاغذ دریافت که "این عمل الزاما غیر ممکن نیست" و به فعالیت های خود ادامه داد تا در سال 2006 توانست با 12 بار تا زدن کاغذ نام خود را در کتاب رکورد های گینس ثبت کند اما فعالیت او به همینجا ختم نشد و او ادعا میکند که امسال توانسته یک کاغذ را 16 بار تا کند!! او همچنین کتابی با عنوان "چالش غیر ممکن" به چاپ رسانده که به تحقیقات خود در خصوص این آزمایش می پردازد.

شرح مختصری از تحقیقات خانم گالوین در این سایت

شرح آزمایش وی برای تازدن کاغذ در 13 مرحله در این سایت

طبقه بندی: دانستنی های ریاضی،

[ دوشنبه 11 آذر 1392 ] [ 06:34 ق.ظ ] [ مهران عامری ]

[ نظرات() ]


  • کد نمایش افراد آنلاین
  • کسب درآمد
    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic